Ви тут:

Вибухозахисні вентилятори Rosenberg

Вибухозахисні вентилятори

 

Вентилятори Rosenberg для вибухонебезпечних областей виготовляються і випробовуються відповідно до рівня технічних знань. Можливі контактні поверхні між обертовими і нерухомими деталями, які зазвичай можуть бути джерелами експлуатаційних збоїв, складаються з матеріалів, небезпека займання яких через тертя, шліфування або ударів обмежена. Усмоктувальні і нагнітальні отвори при необхідності слід захистити від падіння або всмоктування сторонніх предметів за допомогою захисної решітки, яка повинна відповідати, щонайменше, вимогам EN 294.


Характеристики оптимально охолодженого електродвигуна нанесені на заводську табличку двигуна і вказані в свідоцтві про типове випробуванні. Номінальні характеристики вентилятора вказані на його табличці. Для досягнення більш оптимального розподілу ступенів частот обертання у всьому діапазоні управління по напрузі двигунами із зовнішнім ротором можуть використовуватися двигуни, номінальне напруга яких вище номінальної напруги вентилятора. У цьому випадку також змінюються дані по напрузі, потужність, струм, частота обертання і час tA.

 Технічна частина

Механічна частина

Керовані напругою вентилятори фірми Rosenberg, призначені для роботи у вибухонебезпечних зонах, виготовлені відповідно до вимог Бюлетеня по стандартизації VD MA24169 "Конструктивні заходи щодо забезпечення вибухонебезпечного виконання вентиляторів".

Поверхні обертових і нерухомих деталей, які можуть стикатися при деяких експлуатаційних несправності, виконані з таких матеріалів, небезпека займання яких через іскор, що виникають при терті або ударах, досить обмежена.

Електрична частина

Основні дані двигуна з оптимальною системою охолодження представлені на металевій табличці з паспортними даними. Є свідчення про незалежність Фізико-технічного інституту (ФРН). Номінальні параметри вентилятора представлені в табличці з паспортними даними (табличка наклеєна). Для забезпечення необхідного ступеневої зміни числа обертів при управлінні зміною напруги, що подається можуть встановлюватися такі електродвигуни, розрахункове напруження яких підвищує розрахункове напруження вентилятора в цілому. У цьому випадку поряд з величинами струму, потужності і числа оборотів на обох табличках наводяться різні величини напруги.

Маркування

На підставі оцінки аналізу ризиків займання вентиляторів вони отримують таке маркування:

II 3G c IIB T3 (X) / II 2 G c IIB T3 (X)

» Класифікація

Виробниче електрообладнання для вибухонебезпечних зон класифіковане в європейському стандарті   EN 60079-X, з яким пов'язані і інші відповідні стандарти.

категорії вибухозахисту стандарт
Заповнення оболонки маслом "про" EN 50015
Вибухонепроникна оболонка "d" EN 50018
Підвищена вибухозахист "e" EN 50019
Заповнення оболонки під надлишковим тиском захисним газом "p" EN 50016
Іскробезпека "i" EN 50020
Заповнення оболонки кварцовим піском "q" EN 50017

Вентилятори фірми Rosenberg відповідають виду вибухозахисту типу "e" (підвищена вибухозахист)

Дія виду вибухозахисту "Підвищена вибухозахист" поширюється на виробниче електрообладнання в приміщеннях і системах, в яких можуть утворюватися або збиратися гази, пари або пил, що створюють   суміші з повітрям вибухонебезпечні суміші. Вид вибухозахисту "Підвищена вибухозахист" характеризується тим, що вжиті заходи щодо запобігання виникненню неприпустимо високих температур і освіти таких іскор або електричної дуги всередині або на зовнішніх частинах виробничого електрообладнання, які при нормальній роботі відсутні (відповідно до стандарту EN 50019, 2.1).

Зоны

Вибухонебезпечні ділянки за ступенем ймовірності появи в них небезпечної вибухової газоподібного середовища або горючого пилу підрозділяються на зони:

Для горючих газів, парів або туману використовується така класифікація:

зона 0
Зони, в яких небезпечна вибухова газоподібне середовище є постійно або протягом тривалого часу.
зона 1
Зони, в яких небезпечна вибухова газоподібне середовище може виникати час від часу.
зона 2
Зони, в яких небезпечна вибухова газоподібне середовище може виникати рідко і тільки на нетривалий час.

Для горючого пилу використовується така класифікація:

зона 10
Зони, в яких через пилу небезпечна вибухова газоподібне середовище виникає на тривалий час або часто.
зона 11
Зони, в яких небезпечна вибухова газоподібне середовище виникає час від часу на короткий час через завихрення пилу, що скупчився.

Вентилятори фірми Rosenberg призначені для подачі вибухових газоподібних середовищ в зонах 1,2 і 11, а так само для їх монтажу в зонах 1,2 і 11

Температурні класи

Виробниче електрообладнання, встановлені у вибухонебезпечних зонах, класифікується за максимальній температурі поверхні на температурні класи від Т1 до Т6.

При цьому найнижча температура займання даної вибухової газоподібного середовища повинна бути вище максимальної температури поверхні експлуатованого виробничого електрообладнання (згідно EN 500 14,4.4).

температурний клас Максимальна температура поверхні
T1 450 ° C
T2 330 ° C
T3 200 ° C
T4 130 ° C
T5 100 ° C
T6 &  85 ° C

Вентилятори фірми Rosenberg відповідають температурним класу Т1-Т3 (Т4 на вимогу)

» Типи двигунів і їх особливості

Вентилятори Rosenberg в стандартній комплектації оснащені електродвигунами з зовнішнім ротором ступеня захисту IP44, теплового класу F з типом захисту Ex e або стандартними електродвигунами IEC ступеня захисту IP 55, теплового класу F з типом захисту Ex e (Ex d / Ex de на вимогу). Електродвигуни випробувані Інститутом метрології Німеччини і відповідають стандартним рядах EN 500xx або ж 60079-xx.

Захист двигунів із зовнішнім ротором

В обмотки двигуна вбудований потрійний позисторних датчик температури відповідно до DIN 44082, який повинен бути підключений до позисторних реле з маркуванням Ex II (2) G в якості реле захисту двигуна.   Ця термічна захист двигуна дуже точно реєструє будь-які аномальні експлуатаційні стану і зовнішні впливу і при будь-якому мислимому збої від'єднує двигун від мережі електроживлення за допомогою контактора.   Стандартні реле захисту двигуна дозволяється підключати тільки в якості додаткових пристроїв, вони не забезпечують повноцінного захисту двигуна у всіх мислимих експлуатаційних станах (наприклад, робота на зниженій напрузі) .   Відповідність реле захисту електродвигунів вказано в списку комплектуючих.

 

Управління частотою обертання двигунів з зовнішнім ротором

Параметри приводних двигунів забезпечують стабільне зміна частоти обертання шляхом зменшення напруги живлення. Для цього дозволяється застосовувати виключно трансформаторні прилади керування і регулювання. Відповідні двигунів блоки управління наведені в таблицях списку комплектуючих. Допустимий діапазон зміни напруги від 25 до 100% номінальної напруги харчування розраховується за звичайними вимогами до систем зі змінною витратою. При роботі в діапазоні зниженого напруги робочий струм може перевищувати номінальний. Відсотковий приріст струму щодо номінального в таблицях характеристик вказаний як дельта I. Керуючі і регулюючі прилади повинні бути розраховані на максимальний робочий струм. Експлуатація стандартних електродвигунів захисту типу "е" від частотних перетворювачів заборонена.

Захист стандартних двигунів

Стандартні двигуни, як правило, підключені через реле захисту двигуна. При цьому слід дотримуватися вимог виробника двигуна. Стандартні двигуни з допуском на використання позистора в якості єдиної захисту двигуна альтернативно також можна підключати через позисторних реле, см. Дані в розділі "Захист двигунів із зовнішнім ротором". У будь-якому випадку слід підключати тільки допущене пристрій захисту двигуна

Управління частотою обертання стандартних двигунів

Частоту обертання стандартних двигунів можна регулювати за допомогою частотних перетворювачів. В цьому випадку слід застосовувати електродвигуни виключно з типом захисту "d" або ж "de".

Телефонуйте!
Ми знайдемо найкраще рішення для вашого об'єкта!
ЗАЛИШИТИ ЗАЯВКУ